DEBILNÍ ČEŠTÍ MOBILI, SEM MI UŽ OPRAVDU NEVLEZTE!!!

11. července 2012 v 14:27[11.07.2012, 11:41]

Jednotlivá slova té které řeči, kromě jiného, spolu dohromady tvoří slovní zásobu toho kterého konkrétního jazyka.

Povšimneme-li si češtiny, onu všechnu její slovní zásobu shromažďuje tak zvaný thesaurus, což byly zprvu lístkovnice a v nich lístečky, jak na ně rukopisně vypisovali čtenáři (kdysi nejčastěji učitelé a redaktoři - ale kde jsou tamty časy...) slova, případně jejich nově použité tvary, s nimiž se setkali.
Žádné použité i nově objevivší se české slovo v tomto systému uniknout nemohlo, tento poklad pořizovaný už nejméně 2 století je deponován v Ústavu pro jazyk český ČAV.
Neznalému, a zejména škarohlídům různého druhu, se zdá, že čeština už má slov dost, že všechno lze jimi vyjádřit, nač vymýšlet nebo z jiných řečí transplantovat slova nová, a tak dál.
Ale občas se v lidském jednání vyskytne nová situace, činnost nebo věc do té doby neznámá, a tu je třeba označit, nazvat slovem, poněvadž cokoli pojmem neoznačené neexistuje.

Vždycky se nacházejí jednotlivci, kteří vždy čímsi nějak zaplní dosavadní neviditelné prázdno...

Teprve označením slovem, prázdno jakéhokoli druhu nabude významu.

Filozof jazyka Wittgenstein stojí na počátku činností které nazýváme intepretační hry, do této dílčí skupiny intelektuálních činností zahrnuji i onen svůj zájem o Meg Ryan jako produkt z reálné osoby postupně tvořené jisté subkultury, i dílčí průběžně vznikající mytologie. Dotyčné je zatím pouze mým zájmem, ale to by pro případnou kodifikaci nového slova nevadilo.
Nové vždycky vysloví kdosi jako první, nebo více prvních ve víceméně stejný čas - pokud do tohoto systému zahrneme i některá tvrzení Ruperta Sheldraka.

Takže megnautika by mohlo znamenat totéž jako zabývat se intepretačními hrami.

Při nichž se proplouvává systémy různých znaků, symbolů nebo z dosud jiných důvodů stanovených kontextů.

S užitím jisté priority, vždyť absence vhodného pojmu byla povšimuta teprve v souvislosti s použitím její osoby, slyšel by se v tom slově malinkatý příjemný ozvuk kosmonautiky - pokud kdo snad namítá, že takto v češtině slova tvořit nejde...

Načal jsem tedy hrát (kdy slovo hra v takovém významu či kontextu neznamená kratochvíli, nýbrž zásadně závažnou intelektuální činnost, a přitom cosi zcela jiného nežli třeba šachy) dílčí intepretační hru, použitím na Internetu v co nejvíce tvarech a situacích slovo megnautika legalizovat, v tomto smyslu je poučná nejenom dezinformační, ale zejména i agentská praxe StB.
Legalizovat a co nejvíce množit k tomu cíli, aby si výskytu slova megnautika kdosi všimnul a zařadil ho mezi jiné zápisky v Jazykovém ústavu.

Dostat ve výsledku cosi, co vlastně neexistuje, do standardně solidní říše.

Ze slova potenciálně možného učinit slovo se vším všudy plnohodnotné a pravé.

Množit a šířit tedy budu já, množit a šířit by mohli jiní, nebýt ovšem jimi jenom ti intelektově nepoužitelně domorodí mobili.

Budiž však vzpomenuto, že i úroveň domorodých žvaníren pod internetovými články tvoří mobili, v některých specifických případech ovšem docela obdivuhodní, viz příklad tamtoho pána z dnešního úvodu, kterému byl znám význam slova megnautika ještě předtím, nežli bylo kýmkoli poprvé vyřčeno.

[12.07.2012, 09:26]


Posílám vám ke včerejšímu prvnímu náčrtu cosi jako svůj úsměv, vždyť sdělované (přesně podle této návodné ilustrace) by mělo být srozumitelné až na kostru a zřetelné až na kost významů, jakožto pojmů, používaných slov.
Z tohoto ohledu nic ze slovní produkce zdejších domorodých mobilů nestojí za zmínku.

Nautika (z řec.), plavectví.

Jedny lodě plují podle jízdních/plavebních řádů po předem určených trasách, od křtin trupu až do jeho šrotu, takové plavby mě pro megnautické účely nezajímají, naopak jakékoli plutí odkud kamkoli po oceánech a mořích imaginace ano, pokud ovšem lodi takové flotily nalézají na jejích plavbách poznatky a zboží vztahující se k oné slovní předponě meg-, která ovšem tuzemcům splývá leda tak s oním bájným mekáčem a nebo jakýmikoli významy slova mega.

(Megnautická párty.
Megnautická realityshow.)

Kdyby alespoň čehosi takového jako (zkusmého) šíření memu byl aspoň jediný z mobilů schopen - přitom Internet je nekonečným oceánem takovéto setby; tedy i legalizace slova!

RECEPT NAPROSTO SKVĚLÉHO LETNÍHO MEGNAUTICKÉHO SALÁTU PRO MEG RYAN
Základem příští salátové směsi je suchá veka, kterou nakrajíme na krajíčky a posléze na kostky velikosti palce. Osmažíme na rozpáleném oleji do křupava. Oleje se nezbavujeme, polotovar smícháme s na pánvi osmaženým mletým masem, popřípadě klobásou, špekem, slaninou osmaženými rovněž na kostičky. Čím více chutí, típ výsledek lepší, sám jsem dnes dodal i obsah kelímku zvaného Pekelníkovy tousty. Přidáme nastrouhaný sýr, můžeme sekaná vajíčka natvrdo, nakrájenou zeleninu, co máme, obzvláště zvýrazňuji cibuli, pálivé papriky všech druhů, pažitku, nakrájená rajčata, ta i se slupkami a semeny.
Celou směs spojíme a zvláčníme kelímkem jogurtu a druhým obsahujícím vysokotučnou smetanu.
Nesolím.
Poněvadž je kvůli práci vychrtlá, sama Meg Ryan by cosi tak skvělého nepožila, ovšem já, megnaut, jsem si takovou báječností plnil při psaní měch od rána až do poledne, ňam, ňam, ňam. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama