DEBILNÍ ČEŠTÍ MOBILI, SEM MI UŽ OPRAVDU NELEZTE!!!

3. července 2012 v 9:51


[03.07.2012, 05:14]


Později nežli triptych, ale přesto rovněž před roky, jsem si nechal kolegou vyrobit tričko, tedy přilepit nápis na ně, jehož sloganu slova jsem si vymyslel.
Jestli mnou sestavené platí, a nebo ne, nejsem schopen i po letech rozsoudit, inu, na maloměstě jeden v nejistotě žádného konzultanta nepotká. A ve velkoměstě? Tam zase, který by se upřímně zajímal o pravost slov, vět, výroků, žádného takového neznám.
Takže, pozůstávaje v nejistotě o oprávněnosti nápisem manifestovaného, nejist, nepřesvědčen, radši na sebe tento wittgensteinovský kostým neoblékám, třebaže, jak mi zvěstoval kterýsi známý, oči na zádech trička při pohybech ramen, paží při chůzi na za mnou jdoucí mrkají.
Jak jsem s nápadem mínil, jak jsem chtěl...


Jen jsem tenkrát dokončil piktogram, doufaje, že původní, ihned jsem začal hledat jeho místo nebo zařazení v systemizaci symbolů a znaků zaužívaných, tedy přes věky samozřejmě užívaných, v jistém smyslu akademických.
Netrvalo, tenkrát jsem na Internetu nalezl, co již dneska nenajdu, ač jsem se pokoušel předevčírem: plakát zřejmě španělské provenience zvoucí na cosi nebo v čemsi podporující lid čínskou armádou okupovaného Tibetu.
Pro mě dosud vnímaný atribut VEJCE NA SRPKU MĚSÍCE, mající pro mne sama prostřednictvím amerických indiánů vztah (přes bohyni Ištaru, či kterou) až kdesi ke starým Sumerům, se ihned změnil na tibetský ikonografický význam SLUNCE S MĚSÍCEM, ve stejném smyslu základně kosmogenní, jak byly ony moje počáteční nápady zpřed pár dní i roků.

THE WISDOM OF EMPTINESS
MOUDROST PRÁZDNOTY
Sun-Moon Dharma Cap
Dharma Caps combine beautifully embroidered Tibetan Buddhist auspicious symbols with the highest quality fitted "Flex Fit" caps. The Sun-Moon symbol represents the union of Wisdom and Compassion. The sun disc denotes the wisdom of emptiness. The crescent moon symbolizes the development of bodhicitta - the aspiration to complete enlightenment. The joining of the sun and moon represents the co-emergence of non-attachment to the illusion of self existence with the spontaneous limitless compassion for all sentient beings.
Sun-Moon Dharma Cap
Dharma Čepice kombinovat krásně vyšívané tibetské buddhistické příznivé symboly s nejvyšší kvality vybavené "Flex Fit" čepice.Slunce-Měsíc symbol reprezentuje jednotu moudrosti a soucitu.Disk ne. označuje moudrost prázdnoty.Půlměsíce symbolizuje vývoj bodhicitta - aspirační dokončit osvícení.Spojení slunce a měsíce představuje spolupráci vznik non-příloha k iluzi vlastní existence se spontánní neomezeného soucitu všech cítících bytostí.

Pokud mohu jen z pouhého znění strojového překladu soudit, i tohleto znamení jako kritérium vylučuje ze spoluúčasti či spolupráce všechny zdejší zdebilnělé mobily.


Červené tričko, šedobéžová čepice.
Vědom si co nejdále jdoucích významů, nestávám se figurínou používanou aranžéry ve výkladních skříních krámů s textilem a oděvy, když využívám nabídnutého se synonymického významu slova krám, abych připomenul jednu ze všednodenních banalit: že významnost čehokoli je dána pouze kontextem, že cosi pro kohosi mající význam až kruciální, je jiným v tomtéž čase i místě pojímáno jako naprostý šunt.
Viďte, stává se to běžně, vy, mnou do mého příběhu neustále vtahováni, vy všichni zdejší mobili...


Internet je pro mne ve smyslu užitečnosti především cosi jako ikonografická sopka, kino zdarma, vulkán chrlící na mne výbuchy vizuálních nápadů a ikonografických souvislostí.
[04.07.2012, 20:26]


V intencích původnějšího nápadu docenta Václava Stratila mě včera odpoledne nafotografoval soused přes ulici Mojmír Karas.

Dnes jsem byl s nikonem v Polešovicích a Kroměříži.
Unaven, zejména pro bolest nohou z dělených cest pěšky v celkové vzdálenosti zhruba 20 kilometrů, zprávu podám zítra.[05.07.2012, 07:16]


Na konci srpna před dvěma roky, jsem do schránky vyškrábané aranžérským nožem se žlutou střenkou do kmene modřínu, rostoucího na mém pozemku v Polešovicích, umístil kovovou cedulku odkazující na důvod objektu sestaveného ze tří pneumatik. Jehož se tak stala součástí.
Včera, s prvním pohledem na aktuální stav dotyčné tabulky jsem si uvědomil, že za pár příštích roků úžasná vegetativní regenerační síla příslušné místo opět naprosto zacelí, překryje - a kovová tabulka se stane zcela přirozenou součástí modřínového dřeva kmene stromu.
Dostavím se s nikonem na stejné místo o dva roky, umínil jsem si, to mi bude sedmašedesát a pěšky ještě svedu těch šest kilometrů z nedakonického nádraží; shlédnu poučení, párkrát cvaknu a zase pěšky ještě snad odmašíruji těch 6 kilometrů po okresce nazpátek.
Život by přece v každé jednotlivosti měl mít směr a cíl.
Onu teleoklinnost, vyřčenou snad poprvé rovněž Aristotelem.

S tématem Meg Ryan jsem začal loni o kterémsi únorovém víkendu, a svedlo do mne zarůst obdobně, dokonce bez zevně patrných jizev, dávní spolužáci z devítiletky, tenkrát navždy dodnes poznamenáni na břiších švy po prodělaných operacích apendixů, mi mohou onu vnější neviditelnost následků jen závidět.
Jizvy na srdci stejně tak navenek vidět není...


Polešovičtí burani si na mém pozemku, a bez dovolení, zase nastavěli jejich auta, takže jsem je opět musel jako nějaký hmyz pekelný z prostranství na příštích pár hodin mého soustředění vyhnat.
Pak jsem štětcem ze dvou plechovek namaloval na svislý beton zdi terasy, starý letos o prázdninách zrovna třicet let, slíbený tibetský znak slunce a měsíce.
Na otázku jednoho místního, co to znamená, jsem odvětil: "Až sem donde čínské vojsko, když tohle znamení uvidí, tak vás všechny...", a naznačil situaci patřičně výrazným gestem ukazováčkové hrany dlaně pohyb pod bradou.
"A začnou na obecním úřadě", doplnil jsem, doprovázeje i toto proroctví opakovaným každému srozumitelným gestem.

Hlava, pod ní srp jakéhosi kinžálu.


Opodál místa schnoucího nátěru čerstvého znaku jsem se na hraně téže svisle betonové zdi pustil do výroby prototypu dalšího vysílacího, popřípadě magnetického, zařízení vůči Meg Ryan.
Hnízdo, původně z oné vzorkovnice kteréhosi zde minulého obrázku, jsem si, přepečlivě zabalené, přivezl do Polešovic v baťohu.
Minulou plochu v dnešním objemu.

Namísto vajíčka, popřípadě podkladku, tentokrát obsadil dutinu hnízda golfový míček - prototypy, kromě jiných funkcí, slouží přece i jako výkladové modely.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama