DEBILNÍ ČEŠTÍ MOBILI, COSI TAKOVÉHO OPRAVDU NENÍ PRO VÁS!!!

9. července 2012 v 17:58[09.07.2012, 12:44]

Přesně v osm ranních jsem už stál ve dveřích provozovny drobného tisku firmy Lejka nahoře ve Svibici a halasil dovnitř: "Bude dnes čest vaší práci, soudruzi?"
"Tady nejsou žádní bolševici!" hádali se z vnitřku.
Ujištěn, předal jsem vedoucímu Pavlovi Martinů flešku s návrhem loga, ten ho ihned uzpůsobil na potřeby jeho stroje i formátu mému účelu nejvhodnějšího papíru zrovna na skladě.
Za 5 minut jsem měl vytištěno, 4 koruny za tisk zaplaceny, fotografii přikládám.


Za hodinu nato, v tom vedru ze soustředění zpocený, už jsem měl, sedě na koberci mého pokoje, z tisku vyřezánu korespondující šablonu, i zde si důkaz neodpustím, cvaky, cvak.


Pak jsem vyrazil, bylo zhruba deset dopoledne, směrem k parku Sikoráku, doufaje, že cestou mé účelové pěší vycházky narazím na jakousi zeď nebo jinou vhodnou plochu obrácenou na západ, abych na takovémto podkladovém materiálu vyvedl sprejem vůbec první zveřejněné signum nás megnautů, je už načase dát o sobě vědět, She in California dreaming, zatímco já ne.
Nejdříve z nedostatku příležitosti jsem cestou mínil, že otisk vyvedu na asfaltu kterési z příměstských cestiček pro pěší, ovšem najednou mi blesklo v chůzi cosi naprosto pro účel geniálního, a já tuhle iluminaci shrnu pod pouze jediné slovo: maringotka.
Vím to již od minulého týdne, kdy jsem sem došel fotit podkladek: v parku Sikoráku stojí bílá maringotka, šatna na kolech, užívaná budovateli stavby opodál, jíž je areál nově vznikajících veřejných záchodků.
Došel jsem tedy za nejbližším dělníkem, s prosbou zdali jejich mobilní asyl mohu podle šablony ze strany přesně západní posprejovat, tázaný nerozhodl, ale vstřícně mi rukou identifikoval políra, ukázaný mistr mě vyslechl a rozhodl: "V životě o tom nikomu nepovíte, že o tom vím."
Pro přesnost zprávy uvádím, že se jednalo o pracovníka Pozemního stavitelství Zlín, to ne snad kvůli případné reklamy, nýbrž zejména pro přesnou dokumentaci, kde případné příští, jako mobilní pouť znaku, odstartovalo, kde je zdroj a střed toho, co dneškem začalo.

(1. MEGNAUTICKÉ MOBILNÍ VYSÍLACÍ STANOVIŠTĚ.)

Cestou nazpátek jsem si v osvědčeném sekáči nad hračkářstvím koupil za speciální individuální slevu tamní majitelky za 10 korun modré tričko, které jsem rovněž několikrát posprejoval megnautickým znakem podle té čerstvé ranně vytisklé šablony. Výroba na podlaze kuchyně mi trvala několik hodin, poněvadž triko nebylo z bavlny, nýbrž z jakési umělotiny a v důsledku tak špatně chytalo barvu i schlo - jářku, proto tedy zřejmě ona individuální akční sleva, madam po mém předchozím vysvětlení, k čemu bude určeno, moc dobře věděla, co prodává, zatímco já se bláhově domýšlel...
[10.07.2012, 14:15]

Člověk se někdy vzbudí a ihned ví, že celý příští den bude bez nápadů - a současně má vyzkoušeno, že ničím nežli vůlí nelze tuhle pachuť přemoci. K nápadu totiž vede každá cesta, sledujeme-li ji dostatečně dlouho, a z nich vůbec nejlíp taková, na níž v náladě beznaděje ke všemu ještě občas o cosi mimoděčně klopýtneme.

Abych tedy překonal, sáhnul jsem po tom, co bylo nejblíž a kdysi předtím již zběžně naznačeno, napsal jsem inzerát dlouhý na pouhé tři věty a jestli ve výsledku proleze pod pohledy schvalujících cenzorů a vyjde, a nebo ne, není přece až zas tak zásadní: i kdyby, stejně se žádná taková nedostaví, jářku, jsou to kolem jenom a pouze doširoka samé mobilky.

Ale aspoň mám skrze ně takto splněn úkol první dnešní ilustrace.


V 11:35 jsem se z nudy dlouhé chvíle koukal, cenzory bylo pro zevlouny vloženo.

Zatímco já měl v dnešním intelektovém nedostatku už našlápnuto k vodám místní řeky, která se sice po 40 kilometrech jejího toku smísí jako nadále již zcela bezvýznamná s vlnami z Vesmíru zřetelnější Odry, a následně pak s těmi slanějšími Baltského moře se dostane do Atlantického oceánu, a pak kolem Grónska a Aljašky nahoře glóbusu na dohled Japonsku si to některá z původně zdejších kapek lízne o ten již několikrát vzpomínaný Saettle, který se snad až do smrti nenaučím správně psát, odkud je to již směrem na jih do Kalifornie pár hodin letu tryskáčem.
Bylo mi letos pětašedesát, za mého života se tam k ní podle tohoto itineráře nemusí jediná mnou dnes viděná kapka dostat, ale pořád je přece lepší mít navázáno dvoje spojení nežli jen jedno, každý chasidský rabín by na tohle téma mohl vyprávět...
Na plochu pískovcového kamene v proudu řeky pod železničním mostem jsem dneska zhruba půlhodinu po poledni nastříkal tentokrát stříbrně znak nás všech megnautů, co jich je do počtu kromě mě numero akorát tak kulový, ale zbytečné by bylo rezignovat, už se to šíří, už se o tom začíná vědět a vzbuzuje to zájem, jak nejlépe svědčí tamten zrovna dnes obdržený komentář z klávesnice kteréhosi onoho zdejšího mobila. I tento znak v barvě kovu měsíce je natočen směrem na západ, aspoň dvakrát za rok ho zalije povodeň a vlny se o něj budou otírat a smývat a v neviditelných stříbřistých molekulách rozesílat do dálek, co se mi dneska jako tvar i podoba naprosto nepovedlo, hlavně že z dojmu zůstala aspoň zachována ta loď.


Jenomže tu mou kterousi dnešní kapku by to někde pod Norskem mohlo vzít do Golfského proudu a s ním nazpátek do Karibiku a odsud zase zpět na sever do rotoru věčného kola rodícího se sama ze sebe, že by se ani nedostala dolů průlivem kolem Ohňové země nahoru zas nad Chile až k rovníku, kde to tichomořské proudy vzhůru láme horkem směrem nalevo do Oceánie.
Ne, tahle příhoda, zdá se, nemá pro mne ani prostřednictvím živlu vody úspěšné řešení.

[10.07.2012, 18:01]
Moře je tříska
na hladině věčnosti,
vzdech v kapalině.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 qweser qweser | Web | 9. července 2012 v 18:08 | Reagovat

hezkéé fotky

2 edamaznakcempirek edamaznakcempirek | 9. července 2012 v 20:33 | Reagovat

Tvůj vzkaz na mém blogu je mi jako pomoc prd platný. Inu, typický domorodý mobil.

3 qweser qweser | Web | 10. července 2012 v 10:23 | Reagovat

[2]:  HEle me je to jedno a nemá to cenu řešit mohl/a by si být rád/a že tady nejaký komentář máš.TAk tady máš jeste jeden.Je to sice zajímavý článek ale prd platný pro nás!;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama