EXORCIE

27. května 2012 v 10:01


[22.05.2012, 07:29]
Pokud si vzpomínám, v etologické literatuře je popsán případ jakéhosi ptáka, který si na výzdobu svého hnízda přinášívá naprosto uvážlivě co nejbarevnější a nejtřpytnější předměty, hnízdo si posléze jimi vyplétá a vystýlá; dokonce snad i stejně křiklavě si vyzdobuje i jeho hnízdní okolí.
Galerie, muzeum, kostel, napadá mě ihned v souvislosti, detailisticky vydizajnovaný interiér kalifornské vily Meg Rayen vybavuje se mi vzápětí, abych připomněl i rybu, koljuška se myslím jmenuje, jejíž sameček stavívá pro pár hnízdo, jakýsi společný pud je snad z těchto několika příkladu zřejmý.
Proto jsem včera hodinu před polednem vyrazil za zdejší maloměsto, pěšky až k řece vzdálené za parkem, abych cestou sesbíral kytici polního kvítí a tou posléze vyzdobil první oltářík pro Meg Ryan, jak se jmenuje ten pták z úvodu?

MEG RYAN NA PROCHÁZCE NEW YORKEM UKÁZALA SVÉ KŘEČOVÉ ŽÍLY.
5. srpna 2010 | 13:56
Meg Ryan (48) dostihlo stáří. Ač herečka podstoupila již mnoho plastických operací pro zachování věčného mládí, stáří neporučí. Prozradily ji vystouplé křečové žíly na nohou, které odhalila při procházce New Yorkem. A vypadají opravdu šíleně. Proti vybouleninám jí nepomohly ani pohodlné ploché sandálky.
Možná jsou zvětšené žíly na nohou výsledkem jejího pilného posilování. Herečka totiž pravidelně tvrdě dře, aby vypadala skvěle, i když už má pomalu padesátku na krku. Dříve rozverná kráska a představitelka hlavních rolí v trhácích jako Francouzský polibek či Láska přes internet, také kvůli kráse podstoupila i botoxové injekce rtů a plastickou operaci víček. Tyto samozřejmě zákroky zarputile odmítá.
Věku ale Meg poručit nemůže. A tak, i když má sexy ploché bříško, její lýtka vypadají jako nohy staré báby. Herečce ale asi její věk a obří křečové žíly, které jí hyzdí hubená lýtka, nervy nedrásají.
"Po čtyřicítce se pro mě v Hollywoodu hodně změnilo, ale neberu to jako konec kariéry. Rozšířila jsem si zájmy a připadá mi, že jsem nikdy nebyla kreativnější," povídá o svém novém životním poslání Meg, která přestala poslední dobou marně lpět na ztraceném mládí a našla si i jiné koníčky.


Vyhublá Meg Ryan: Pohled, který trhá žíly!
Herečka Meg Ryan to přehnala s posilováním. Na rukách má viditelné žíly
20. dubna 2012 | 15:28
Americká herečka Meg Ryan (50) to zřejmě přehnala se cvičením. Ruce jí viditelně hyzdí vystouplé žíly, které si vytvořila nadměrným posilováním. Na večírku v New Yorku, kde se objevila v jednoduchých černých šatech, doslova děsila přítomné hosty!
Zvětšené žíly na rukou jsou výsledkem pilného posilování a cvičení jógy. Herečka totiž pravidelně tvrdě dře, aby vypadala skvěle, i když už má padesátku na krku. Dříve rozverná kráska a představitelka hlavních rolí v trhácích jako Samotář v Seattlu nebo Láska přes internet, také kvůli kráse podstoupila i botoxové injekce rtů a plastickou operaci víček. Tyto zákroky však stále zarputile odmítá.
Věku ale Meg poručit nemůže. A tak, i když má sexy ploché bříško, její ruce vypadají dost křečovitě. Herečce ale viditelné žíly zřejmě nervy nedrásají. "Po čtyřicítce se pro mě v Hollywoodu hodně změnilo, ale neberu to jako konec kariéry. Rozšířila jsem si zájmy a připadá mi, že jsem nikdy nebyla kreativnější," prohlásila Meg, která právě dokončuje filmové drama Lives Of The Saints režiséra Chrise Rossiho.


[27.05.2012, 07:59]
Dole pod dotyčným článkem se v galerii souvisejících fotografií skrývá i jedna, pro můj příští vztah k Meg Ryan už navždy zásadní.
O protagonisty amerických filmů jsem se nikdy moc nezajímal, zběžně jsem registroval podoby, i když mě odjakživa zásadně zajímal způsob jejich hry jako lidské existence před kamerou. Proto mě zčistajasna překvapila před pár roky ona, bylo to přesně na den lásky 1. máje, kdy jsem jsem ji zaznamenal ve filmu LÁSKA NA INTERNETU, který vysílala Televize Nova.
Jednoduchá existence prostřednictvím hry rukou a fázované mimiky obličeje, přesné nastylizování se do typu, jenž tamější sociologové nazávají holka od nás z ulice. Kámoška. Nikoli však taková ta ze sámošky zdejšího třeba M. Davida, arizátora, protagonistka nepřehánějící akce, jak je zvykem u zdejších, jež (i oni) v kamerových prezentacích jejich existencí postrádají sebemenší závan osobnosti.
Patřím do skupiny těch, kteří kdysi bývali nazýváni staří mládenci, a dneska už jen dědci - příležitost takové partnerky jsem prožil jako jedinečnou nabídku; a od tamtoho času její přítomnost začal se soustředěnější pečlivostí sledovat.
K příštímu výsledku však ještě musím předeslat ještě jednu související příhodu, kterou jsem zažil v červnu roku 81. jednou kolem oběda v Plzni, dokonce si stejně přesně pamatuji kde: v parku před tamní střední ekonomickou školou na Žižkově náměstí.
Ty dvě holky se zevnějšky čímsi podobají, ta plzeňská, které bylo tehdy jedenatřicet a byla jednou z několika zásadních osob mého života, jednou z těch pěti prstů na jedné vůči mně ruce řečeno biblicky, v průběhu rozhovoru se zřetelným odevzdaným povzdechem na omluvu i ospravedlnění jejích příštích cílů a přání tenkrát pronesla: Život je krátký.
Od chvíle těchto slov její příští významnost pro mne se zastřela, jakoby v mé mysli začala patřit do prostředí osob tamtoho mého všedního světa, kterým pouze jenom procházívám, a kontakty s jeho obyvateli pro mne nebývají zásadní.
Život je krátký.
Life is short.
Dole pod dotyčným článkem se v galerii souvisejících fotografií skrývala i jedna, pro můj příští vztah k Meg Ryan už navždy zásadní.


[22.05.2012, 07:29]
Cestou nazpátek se mi do kytice sbíralo snadno, neboť jakýsi vizuální záměr jsem měl, vždyť ze včerejšího večera předpřipraveno pozadí na celou plochu obrazovky notebooku, fotografii Meg Ryan upravenou do potřebně širokoúhlého formátu.
Sesbíranou kytici převázanou uprostřed délky stonků stužkou ze stébel trav jakéhosi ovsíku jsem tedy položil na roh klávesnice před fotografii, jak jsem měl vymyšleno, tak jsem vyfotil. Inventář obdobný, jaký bývává odpradávna k vidění na kamenných policích a stupních podstavců křížů božích muk mezi poli, pokud se zachovaly, kytice prostá jako podoba té nejprimitivnější zbožnosti.
Měl jsem za jisté, že mám hotovo, pustil jsem se tedy do zpracovávání výsledků v corelu.
Soustředěnému na účel věci upřímně určené pro Meg Ryan a proto připravenému na jakýkoliv vnější vliv, který by ji jakkoli vylepšil, mi bylo shůry přáno domyslet - uvědomil jsem si náhle, že z nové fotografie mohu vytvořit další širokoúhlé pozadí a před něj položit tutéž kytici tentokrát zprava, a že tímto zezrcadlením získám cosi jako dojem bohatosti daru, vždyť i na oltáře se přece přikládají kytice jedna k druhé, až divákův pohled květy zcela zahltí.
Jak jsem mínil, tak jsem myšlence vyhověl, výsledek zpodobení není tak zásadní, jiný by vyfotografoval významněji, zevně by uspěl lépe, zatímco já jsem oproti takovému krášlilovi svůj krok ještě navíc intepretečně domyslel.
Zrcadlení se v sobě, několikeré zrcadlení se v sobě toho, co vlastně původně ani nebylo - výsledný odraz, který nemá původní obraz.
Jestliže ihned napoprvé jako oltářík k poctě Meg vzniklo cosi jako simulacrum, moc by se mi líbila představa, že jsem jím dokázal vyrušit onu známou vizuální iluzi, jež vzniká do nekonečna týchž zmenšujících se odrazů, pokud se kameraman začne točit svůj odraz v zrcadle.
Pokud ano, a můj včerejší výsledek se onomu fantonovému výsledku podobá, dosáhl jsem podoby iluze jiného druhu: navíc v prostředí, či paradigmatu, naprosté iluze mé zcela iluzní náklonnosti k Meg Ryan, jež je iluzí nikoli jako osoba, nýbrž jako jakýkoli reálný mezi námi možný vzájemně rovnocenný vztah.
Odraz, kterému chybí původní obraz jako realita, skutečnost. Věrohodně reálně existující odraz založený na původní zcela prokazatelné nebo věcně doložitelné iluzi.
Simulacrum. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ria Kon Ria Kon | Web | 27. května 2012 v 11:41 | Reagovat

Už sem se lekla, že je to "Papoušek Žako" a ono ne! On je to ten maník, co jsem mu nebyla schopna rozumět, když zcestně psal na TT.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama