Květen 2012

EXORCIE

27. května 2012 v 10:01


[22.05.2012, 07:29]
Pokud si vzpomínám, v etologické literatuře je popsán případ jakéhosi ptáka, který si na výzdobu svého hnízda přinášívá naprosto uvážlivě co nejbarevnější a nejtřpytnější předměty, hnízdo si posléze jimi vyplétá a vystýlá; dokonce snad i stejně křiklavě si vyzdobuje i jeho hnízdní okolí.
Galerie, muzeum, kostel, napadá mě ihned v souvislosti, detailisticky vydizajnovaný interiér kalifornské vily Meg Rayen vybavuje se mi vzápětí, abych připomněl i rybu, koljuška se myslím jmenuje, jejíž sameček stavívá pro pár hnízdo, jakýsi společný pud je snad z těchto několika příkladu zřejmý.
Proto jsem včera hodinu před polednem vyrazil za zdejší maloměsto, pěšky až k řece vzdálené za parkem, abych cestou sesbíral kytici polního kvítí a tou posléze vyzdobil první oltářík pro Meg Ryan, jak se jmenuje ten pták z úvodu?

MEG RYAN NA PROCHÁZCE NEW YORKEM UKÁZALA SVÉ KŘEČOVÉ ŽÍLY.
5. srpna 2010 | 13:56
Meg Ryan (48) dostihlo stáří. Ač herečka podstoupila již mnoho plastických operací pro zachování věčného mládí, stáří neporučí. Prozradily ji vystouplé křečové žíly na nohou, které odhalila při procházce New Yorkem. A vypadají opravdu šíleně. Proti vybouleninám jí nepomohly ani pohodlné ploché sandálky.
Možná jsou zvětšené žíly na nohou výsledkem jejího pilného posilování. Herečka totiž pravidelně tvrdě dře, aby vypadala skvěle, i když už má pomalu padesátku na krku. Dříve rozverná kráska a představitelka hlavních rolí v trhácích jako Francouzský polibek či Láska přes internet, také kvůli kráse podstoupila i botoxové injekce rtů a plastickou operaci víček. Tyto samozřejmě zákroky zarputile odmítá.
Věku ale Meg poručit nemůže. A tak, i když má sexy ploché bříško, její lýtka vypadají jako nohy staré báby. Herečce ale asi její věk a obří křečové žíly, které jí hyzdí hubená lýtka, nervy nedrásají.
"Po čtyřicítce se pro mě v Hollywoodu hodně změnilo, ale neberu to jako konec kariéry. Rozšířila jsem si zájmy a připadá mi, že jsem nikdy nebyla kreativnější," povídá o svém novém životním poslání Meg, která přestala poslední dobou marně lpět na ztraceném mládí a našla si i jiné koníčky.


Vyhublá Meg Ryan: Pohled, který trhá žíly!
Herečka Meg Ryan to přehnala s posilováním. Na rukách má viditelné žíly
20. dubna 2012 | 15:28
Americká herečka Meg Ryan (50) to zřejmě přehnala se cvičením. Ruce jí viditelně hyzdí vystouplé žíly, které si vytvořila nadměrným posilováním. Na večírku v New Yorku, kde se objevila v jednoduchých černých šatech, doslova děsila přítomné hosty!
Zvětšené žíly na rukou jsou výsledkem pilného posilování a cvičení jógy. Herečka totiž pravidelně tvrdě dře, aby vypadala skvěle, i když už má padesátku na krku. Dříve rozverná kráska a představitelka hlavních rolí v trhácích jako Samotář v Seattlu nebo Láska přes internet, také kvůli kráse podstoupila i botoxové injekce rtů a plastickou operaci víček. Tyto zákroky však stále zarputile odmítá.
Věku ale Meg poručit nemůže. A tak, i když má sexy ploché bříško, její ruce vypadají dost křečovitě. Herečce ale viditelné žíly zřejmě nervy nedrásají. "Po čtyřicítce se pro mě v Hollywoodu hodně změnilo, ale neberu to jako konec kariéry. Rozšířila jsem si zájmy a připadá mi, že jsem nikdy nebyla kreativnější," prohlásila Meg, která právě dokončuje filmové drama Lives Of The Saints režiséra Chrise Rossiho.


[27.05.2012, 07:59]
Dole pod dotyčným článkem se v galerii souvisejících fotografií skrývá i jedna, pro můj příští vztah k Meg Ryan už navždy zásadní.
O protagonisty amerických filmů jsem se nikdy moc nezajímal, zběžně jsem registroval podoby, i když mě odjakživa zásadně zajímal způsob jejich hry jako lidské existence před kamerou. Proto mě zčistajasna překvapila před pár roky ona, bylo to přesně na den lásky 1. máje, kdy jsem jsem ji zaznamenal ve filmu LÁSKA NA INTERNETU, který vysílala Televize Nova.
Jednoduchá existence prostřednictvím hry rukou a fázované mimiky obličeje, přesné nastylizování se do typu, jenž tamější sociologové nazávají holka od nás z ulice. Kámoška. Nikoli však taková ta ze sámošky zdejšího třeba M. Davida, arizátora, protagonistka nepřehánějící akce, jak je zvykem u zdejších, jež (i oni) v kamerových prezentacích jejich existencí postrádají sebemenší závan osobnosti.
Patřím do skupiny těch, kteří kdysi bývali nazýváni staří mládenci, a dneska už jen dědci - příležitost takové partnerky jsem prožil jako jedinečnou nabídku; a od tamtoho času její přítomnost začal se soustředěnější pečlivostí sledovat.
K příštímu výsledku však ještě musím předeslat ještě jednu související příhodu, kterou jsem zažil v červnu roku 81. jednou kolem oběda v Plzni, dokonce si stejně přesně pamatuji kde: v parku před tamní střední ekonomickou školou na Žižkově náměstí.
Ty dvě holky se zevnějšky čímsi podobají, ta plzeňská, které bylo tehdy jedenatřicet a byla jednou z několika zásadních osob mého života, jednou z těch pěti prstů na jedné vůči mně ruce řečeno biblicky, v průběhu rozhovoru se zřetelným odevzdaným povzdechem na omluvu i ospravedlnění jejích příštích cílů a přání tenkrát pronesla: Život je krátký.
Od chvíle těchto slov její příští významnost pro mne se zastřela, jakoby v mé mysli začala patřit do prostředí osob tamtoho mého všedního světa, kterým pouze jenom procházívám, a kontakty s jeho obyvateli pro mne nebývají zásadní.
Život je krátký.
Life is short.
Dole pod dotyčným článkem se v galerii souvisejících fotografií skrývala i jedna, pro můj příští vztah k Meg Ryan už navždy zásadní.


[22.05.2012, 07:29]
Cestou nazpátek se mi do kytice sbíralo snadno, neboť jakýsi vizuální záměr jsem měl, vždyť ze včerejšího večera předpřipraveno pozadí na celou plochu obrazovky notebooku, fotografii Meg Ryan upravenou do potřebně širokoúhlého formátu.
Sesbíranou kytici převázanou uprostřed délky stonků stužkou ze stébel trav jakéhosi ovsíku jsem tedy položil na roh klávesnice před fotografii, jak jsem měl vymyšleno, tak jsem vyfotil. Inventář obdobný, jaký bývává odpradávna k vidění na kamenných policích a stupních podstavců křížů božích muk mezi poli, pokud se zachovaly, kytice prostá jako podoba té nejprimitivnější zbožnosti.
Měl jsem za jisté, že mám hotovo, pustil jsem se tedy do zpracovávání výsledků v corelu.
Soustředěnému na účel věci upřímně určené pro Meg Ryan a proto připravenému na jakýkoliv vnější vliv, který by ji jakkoli vylepšil, mi bylo shůry přáno domyslet - uvědomil jsem si náhle, že z nové fotografie mohu vytvořit další širokoúhlé pozadí a před něj položit tutéž kytici tentokrát zprava, a že tímto zezrcadlením získám cosi jako dojem bohatosti daru, vždyť i na oltáře se přece přikládají kytice jedna k druhé, až divákův pohled květy zcela zahltí.
Jak jsem mínil, tak jsem myšlence vyhověl, výsledek zpodobení není tak zásadní, jiný by vyfotografoval významněji, zevně by uspěl lépe, zatímco já jsem oproti takovému krášlilovi svůj krok ještě navíc intepretečně domyslel.
Zrcadlení se v sobě, několikeré zrcadlení se v sobě toho, co vlastně původně ani nebylo - výsledný odraz, který nemá původní obraz.
Jestliže ihned napoprvé jako oltářík k poctě Meg vzniklo cosi jako simulacrum, moc by se mi líbila představa, že jsem jím dokázal vyrušit onu známou vizuální iluzi, jež vzniká do nekonečna týchž zmenšujících se odrazů, pokud se kameraman začne točit svůj odraz v zrcadle.
Pokud ano, a můj včerejší výsledek se onomu fantonovému výsledku podobá, dosáhl jsem podoby iluze jiného druhu: navíc v prostředí, či paradigmatu, naprosté iluze mé zcela iluzní náklonnosti k Meg Ryan, jež je iluzí nikoli jako osoba, nýbrž jako jakýkoli reálný mezi námi možný vzájemně rovnocenný vztah.
Odraz, kterému chybí původní obraz jako realita, skutečnost. Věrohodně reálně existující odraz založený na původní zcela prokazatelné nebo věcně doložitelné iluzi.
Simulacrum.
MEG RYAN HAUNT YOU

26. května 2012 v 8:35

Incestem lze mínit každý pokus, jehož výsledek vede zaručeně k degeneraci.


[20.05.2012, 18:29]
Zítřkem započnu
stavět kaplenky: k slávě
svaté Rájenky.

[21.05.2012, 08:00]

Ono zítra je už dnes, vstával jsem se slepicemi, zatímco zrovna Meg v této chvíli zrovna někde tam za mořem oceánu spí a nebo zmilována usíná - abych tedy nejdříve něco snes, tisknu obojí mou začerstva přečtené horoskopové předpovědi:
Horoskop na dnešní den
Ve vztahu budete dnes rozverní, ale také rafinovaní. Zaměříte se na slovní erotiku. Bude vás bavit vymýšlet různé slovní hříčky s dvojsmyslným významem. Může vás lákat vyzkoušet jejich účinek i mimo domácí působiště, vše ale zůstane v rovině flirtu.
Beran
(21. 3. - 20. 4.)
Láska vám do žil vlije tolik energie, že ani nebudete vědět, co s ní. Můžete se bez obav pustit, do čehokoliv chcete, všechno vám půjde od ruky.


Ale již včera odpoledne jsem na zeď do interiéru obývací haly jejího kalifornského sídla zařízené v dizajnérsky vypiplaném vzhledu připomínajícím prostředí snad nejznámější malby středověkého malíře Jana van Eycka umístil obraz - na důkaz, že jsem tam byl, stejně jako tenkrát se jako tajuplný van na pozadí zdi jeho díla svým rukopisem připomenul dávný mistr Jan van.
Na rozdíl od jeho reality manželů Arnolfiniových zobrazených rok až po smrti manželky uchované obrazem, moje nástěnná intervence je počítačově upraveným citátem jednoho okna z děje televizní reklamy na nátěrové barvy, jejíž protagonistkou byla známá filmová herečka Meg Ryan, teď už ovšem prozrazena moje virtuální milostnice, zatím skrývaná pod inkognito slova rýmujícího se s oním moravsky nádherným zněním kaplénka.


Před chvíli jsem zjistil, že na Netu kromě maďarské verze reklamy, kterou k dalším rozvíjením používám já, existuje i verze česká - obrazově mnohem kvalitnější, pro další autorské užití ovšem sobecky znehodnocena modrým logem firmy vlevo nahoře.

Aby mnou virtuální přítomnost v jejím prostředí Meg neminula, umístil jsem do jejího interiéru i ještě rozměrnější mou připomínku, tedy cosi o velikosti plochy čtvrtinového billboardu, když nic, takové pajadlo, jak říkávají na Lašsku, jí snad alespoň občas při pohybech jejím teritoriem bude překážet.


Jaké proto bylo moje udivení, co hned brzo ráno na mne zívalo v nejčerstvějším internetovém zpravodajství, jaká koincidence vztahující se či související s mou včerejší návštěvou v jejím prostředí.
21. 5. | 00:00
Meg Ryan pronajímá svůj dům v Bel Air dům za 40 000 dolarů měsíčně.
V říjnu 2009 se jej tato známá herečka pokusila poprvé prodat za 19 milionů dolarů. Neúspěšně. Poté slevila na 14, 4 milionů, nyní se ho snaží prodat na 11,5 milionu. A protože ani to se nedaří, hodlá jej zatím pronajímat za zmíněných 40.000 dolarů měsíčně. Kdybyste nevěděli co s penězi, chtěli byste si jej pronajmout? Ne? Tak si jej alespoň projděte v naší galerii.
Nádherný dům v Bel Air je postaven ve španělském stylu a Meg Ryan je koupila v roce 2000 za cca 8 500000 dolarů


Zpráva zveřejněná přesně o dnešní půlnoci.
Zajímám se o prostředí Meg Ryan od loňského dubna.
Pokud však tak náhle došla k rozhodnutí, co si myslet nežli že jsem se tam v jakési podobě za ten čas ubydlil, že tam tedy z mého důvodu nějak strašívá či straší, a pokud je tomu tak, co obnášívá, jež jsem vyřknul, zná velmi dobře každý bodrý Moravák.
A ani se nedivím její snaze o prodej, pokud jsem tam i včera situoval energii - alespoň částečně tak neblahou, jak sám dokumentaristicky zachycen vypadám.


Pokud ovšem někdo soudí, že moje čeština by mi i jako duchovi byla v jejím anglickojazyčném kalifornském prostředí i o jejích nocích k ničemu, upozorním takového hejhulu, že dneškem jsme se začali pohybovat i v prostředí internetových překladačů, podívejme se proto například jak zvládne takovýto úkon kterýsi v případě druhé části textu jednoho z oněch dvou ranních dnešních horoskopů, sám jsem na vzájemnou přesnost znění zvědavý.

SEX A VZTAHY
Ve vztahu se zaměříte na slovní erotiku.
Vztahy s jinými lidmi než s partnerem řešit téměř nebudete.
SEX AND RELATIONSHIPS
In relation to focus on verbal erotica.
Relations with other people than with a partner to solve almost not.

Řekl bych, kdybych mluvil jak ti ze Slovácka, že si s tou děvčicou začínáme docela rozumět.
I would say, speaking as those of Slovakia, that you begin with the děvčicou quite understand.

Kdoví, zda se jí o nocích zdávám, nebo jak to s námi dvěma společně vlastně je...
Who knows whether she zdávám the night, or how the two of us together is actually ...

MEG RYAN HAUNT YOU
Strašívám Meg Ryan.

A nebo ona (v palici) mně???INCEST

23. května 2012 v 18:46


[23.05.2012, 18:20]
INCEST
Incest je taky,
když dobrý vkus hnán chtíčem
souloží s kýčem.
Každý se může k předchozímu koitu přidat jépegečkem svého oltáříčku adorujícího Meg Ryan.
[24.05.2012, 18:19]
LIFE IS SHORT
Na stejné místo
chce vaše tetování.
Má vás rád, paní.
> Datum: 25.05.2012 05:42
> Předmět: Dobré ráno, dobrý den, ptám se vám:
>
uměli byste, a za kolik, vytetovat přesnou repliku toho nápisu na obrázku v příloze?
Stejným písmem, na stejném místě, atd.
Děkuji za odpověď.
Hezký den!
L.
PRALINKY Z JEDNOHO/PODIVÍNSKÉHO ŽIVOTA

5. května 2012 v 11:29

Předmět: Re: Zase něco. Ze života: potřinácté

4. května 2012 v 14:43


> Datum: 24.04.2012 13:51
> Předmět: RE: Dobrý den, pánové olomoučtí archiváři, prosím vás:
>
Dobrý den,
kontakty nemám, ale našel jsem to foto.
Sklenovský> Datum: 25.04.2012 10:09
> Předmět: Re: A teď se pustím do toho pro dnešek zásadního:
>
:-)) ještě ty varhánky na starém kočárku, postavit se v Denisové a máme návrat v čase ...

> Datum: 25.04.2012 18:58
> Předmět: Re: příloha
>
> Jak jste se do toho pana bílka vpravil? E


> Datum: 26.04.2012 15:08
> Předmět: hrob 1HC88
>
Vážený pane,
urna není na hřbitově, bližší informace zkuste u paní Dr.Jemelkové.
V úctě
Kleiner

> Datum: 26.04.2012 15:33
> Předmět: RE: hrob 1HC88
>
Pane, v hrobě je pohřbena maminka pana Bílka. Kleiner


Ano, lze míti za jisté, neboť tak zní vyjádření pana Kleinera ze správy olomouckého hřbitova, že o urně s Bílkovými pozůstatky ví doktorka Jemelková, a možná ji má deponovánu jako součást Bílkovy pozůstalosti, kterou v dědickém řízení vůči státu v kterémsi depozitáři olomouckého Muzea moderního umění prozatímně spravuje.
Ředitelem řečeného muzea je doktor Zatloukal, který měl tenkrát na Bílkově pohřbu za životem kohosi závěrečný projev.
Na hřbitově je pochována pana Bílka matka, poučil mě rovněž pan Kleiner, jenomže v této jednotlivosti je posloupnost trošičku jiná, a při bedlivějším zájmu by nás mohla zavést poznovu na sám Bílkův mnohý počátek.


V hrobě tedy leží pospolu Olga Bílková a Rosalie Bezlojová.
Bílkova matka, která se synovi údajně nikdy nesvěřila, kdo byl jeho otec, zemřela v říjnu roku 1992, Františkovi Bílkovi bylo tehdy 52 roků, mladý chlap.
Ještě ovšem před matkou Olgou byla v roce 1970 do hrobu pochována paní Bezlojová, v jakém ty dvě byly za živa v příbuzenském stavu? Chceme-li vědět, musíme se vrátit do válečné doby Protektorátu, byť jsem již jednou totéž řekl:


Na pobytové policejní přihlášce ze 14. 1edna 1942 tedy čteme, že Olga Bílková spolu se synem Františkem bydleli v Olomouci v podnájmu u jakéhosi pana Bezloji, rovněž Františka.


Na stejné přihlášce udává Bílkova matka i její vlastní rodový původ: kromě otce Jana uvádí i matku jménem Rosálie, připomeňme si v této chvíli křestní jméno společnice Bílkovy matky na olomouckém náhrobním kameni.


Lituji, že v tomto genocidně zločinném státě (který mi neumožňuje žít s přiměřenými informacemi, neboť si vláda jeho holoty schválila takové zákony), se už nikdy na matrice nedozvím datum úmrtí Františka Bezloji. S otčímem své dcery Olgy se matka Rosalie rozvedla někdy v období od roku 1942 do roku 1945, důvod musela mít v tamtěch časech opravdu zásadní - incest, napadlo by ještě dávněji každého vskutku romanticky rozervaného básníka. Otčím dcery Olgy, nevlastní otec její, vlastním otcem jejího syna Františka?
O krvesmilstvo ze zákona trestné by se nejednalo. Málem dokonce ani o hřích proti Přikázáním ne.
Křtění potomků jmény nebývalo mezi evangelíky až zas tak naprosto náhodné...
Fotografii Františka Bezloji, natož jeho DNA, již sotva seženu k porovnání - mít ovšem jeho datum narození (což je ovšem v tomto státě prostřednictvím matriky zakázáno), mohl bych si zažádat o jeho vojenské míry, výšku postavy v cm, vždyť syn se v tomto detailu somatotypu občas otci podobá...
Proto jsem poprosil místoředitele olomouckého okresního archivu, zdali by nemohl zjistit z policejních přihlášek cosi více o tom FRANTIŠKU BEZLOJOVI, zejména datum a místo jeho narození.
A taky si dovoluji ještě jednu ukázku a s ní související prosbu na stejnou adresu, zdali by mi oslovený nemohl znaleji přečíst onu dolní větu, kterou já prozatím čtu jako: CIKÁNĚ S MATKOU OLGOU BÍLKOVOU...
Což z mé strany asi nebude zas tak až přesně.> Datum: 02.05.2012 14:21
> Předmět: RE: Pan Bílek zemřel 3. května, překvapuje mě na parte datum 21.5.,
>
Dobrý den, pane Lojkásku,
Ten zápis na přihlášce pobytu F. Bílka bych četl prostě: "Ohlášen s matkou Olgou Bílkovou".
Jinak se mi podařilo dohledat policejní přihlášku pobytu Františka Bezloji ke dni 10. 1. 1942, z níž vyplývá, že F. Bezloja se narodil dne 24. 2. 1888 ve Velkém Týnci, okres Olomouc (jeho otec nebyl znám, matka se jmenovala Filoména Bezlojová). Ke dni hlášení pobytu byl ženatý s Rozálií Bezlojovou, roz. Bílkovou (nar. 25. 2. 1894), vykonával práci továrního dělníka a byl protektorátním příslušníkem pravoslavného vyznání. Bydlel spolu se ženou a dcerou Marií (u níž je připsáno příjmení Bílková, nar. 14. 8. 1927), v Olomouci - Černovíře, ul. Klášterohradišťská č. 103, a to od 15. 5. 1929 (do té doby pobýval rovněž v Olomouci - Černovíře, v ulici Na Okroužku č. 2). Na druhé straně přihlášky je záznam o jeho přestěhování (odhlášení) dne 2. 10. 1945 do Šternberka, Jugoslovanská ul. 8.
Pro doplnění žil v téže době (dle policejní přihlášky ze dne 2. 1. 1942) v Olomouci - Černovíře, v ul. Na Okroužku č. 2 jiný František Bezloja, nar. dne 12. 10. 1919 v Olomouci, ženatý, stolař, římskokatolického vyznání a protektorátní příslušnosti. Jeho rodiči byli František Bezloja a Františka, rozená Kauerová - byl tedy synem výše uvedeného Františka Bezloji staršího z jeho prvního manželství. F. Bezloja ml. byl ženat s Marií Přecechtělovou, nar. 21. 10. 1921 a měl s ní dceru Bohumilu, nar. 8. 8. 1942. Na výše uvedené adrese bydlel v podnájmu u paní Alžběty Kauerové od 1. 1. 1942 (do té doby bydlel v Přerově, Velká Dlážka 36, nicméně již předtím bydlel na výše uvedené černovírské adrese, na níž byl do r. 1929 přihlášen i jeho otec). Dne 13. 6. 1942 se přestěhoval na adresu Olomouc, Horní Hejčínská č. 2 a 17. 4. 1945 ke svému otci na Klášterohradišťskou č. 103, spolu s ním pak odešel dne 2. 10. 1945 do Šternberka, Jugoslovanská ul. 8.
Toť vše, co se mi podařilo zjistit.
Z olomouckého archivu zdraví a pěkný den přeje
PhDr. Miroslav Koudela
archivář
František Bílek se kromě jeho matky o žádných příbuzných nebavil, ani okrajově je nezmiňoval, tvrdí mi jeho pamětníci, a vzpomínky to musejí být v přesnosti hodně živé, když od data 3. května 2010 uplynuly pouze 2 roky.
Přesto se na hrobu Bílkovy matky a babičky kromě připomínky jejich jmen setkáme i se zmínkou o matčině sestře Marii provdané Papicové, narozené 14. 8. 1927, tedy starší jen o 13 let nežli Bílek, a tedy vlastně jeho vrstevnice - a zemřelé 8. 5. 2001, jejíž mramorový memoriál tedy přiložil k památce Bílkovy matky ještě kdosi za Bílkova života.
Z takového zjištění plyne důvodnost tvrzení, že paralelně s opuštěnost rozhlašujícím Františkem Bílkem žila kdesi nejméně jedna jeho sestřenice, a nebo bratranec.
A pokud žije nebo dotyční žijí dosud, mohlo by se jednat nejméně o další Bílkovy zákonné dědice.