Předmět: Re: Zase něco. Ze života: pojedenácté

18. dubna 2012 v 14:21> Datum: 17.04.2012 20:55
> Předmět: Re: Fwd:
>
> Mám dotaz bude další blok? už se těším.Eva


> Datum: 10.04.2012 08:31
> Předmět: RE: Dobrý den paní doktorko Jemelková, pokusím se ještě jednou,
>
Dobrý den pane Lojkásku,
Vaše snaha zmapovat osobnost Františka Bílkaje svým způsobem obdivuhodná.
Ale je mi líto, žádné systematické deníkynebo dokonce pokus o autobiografii v pozůstalosti nejsou. Je tu párpoznámek na okraji některých skic, a to je všechno. Je tu taky několik kazet s nahrávkami,ale nemyslím, že by měly zásadní hodnotu - jsou to improvizace, které jsou sivzájemně velmi podobné. Jak jsem vám už psala, pozůstalost není jako celekzpracovaná, a nemohu z ní něco uvolňovat, jsem vázána archivním zákonem. Přestožepan Bilek je již mrtvý a zemřel bez blízkých příbuzných, myslím, že má právo naochranu své osobnosti.
S pozdravem
PhDr. Simona Jemelková


> Datum: 08.04.2012 21:44
> Předmět: Bílek
>
S panem Bílkem jsem se pořádně bavil jen jednou. Mohlo to být v roce snad 2009 před Vánocemi. Poprosil mě, jestli bych s ním nešel do redakce nějakých novin nebo snad jen informačního webu v Ostružnické ulici. Chtěl tam prodat svou fotografii, na které byl vyobrazen jako Ježíš. Potřeboval peníze. Nechtěl jít sám, styděl se, takže mě vrazil do dveří redakce a říkal, ať to domluvím. Fotku odmítli.
S pozdravem
Petr Černoch

> Datum: 09.04.2012 16:58
> Předmět: Re: Bílek
>
Dobrý den,
včera jsem se poprvé v životě podíval na web Ponorky a v návštěvní knize jsem našel Vaši výzvu.
Bílka jsem znal jen od vidění a komunikoval jsem s ním jen jednou, jak jsem psal. Občas zaskakuji v knihkupectví Kosmas, a Bílek se tam tenkrát stavil. Karel Zámečníček, vedoucí Kosmasu, se s ním znal. Nevím jak moc, ale určitě spolu nějak komunikovali. Zeptejte se na něho, je komunikativní a řekne všechno, co ví :) Pokud chcete emailem, můžu poslat adresu, ale myslím si, že osobně se víc rozpovídá (pokud tedy má o čem, nevím).
Vedle Kosmasu je/byla redakce něčeho. Možná lokální noviny, možná ale spíš olomouc.cz (??). Zeptejte se i tam.
Bílek se tenkrát stavil v Kosmasu, dali jsme se do řeči a ukázal mi tu fotku. Poprosil mě, jestli nepůjdu s ním zeptat se, jestli ji neotisknou. Šli jsme nahoru, zazvonili a jakmile se otevřeli dveře, šoupnul mě před sebe do dveří a říkal, ať to domluvím. Pořádně jsem ani nevěděl, co po mě chce. Pozvali nás dovnitř, potom se už ujal slova spíš Bílek, protože jsem fakt pořádně nevěděl, proč jsme tam. Fotku odmítli, ale bylo to asi opravdu z toho důvodu, že s ní neměli jak naložit. Pro web se to nehodilo.
Zeptejte se na Bílka určitě v Kosmasu a taky v té redakci.
Neplánujete vydat vzpomínky i knižně? Stálo by to za to. Rád pomůžu, jak budu moct. Ten člověk mi utkvěl v hlavě a myslím, že je dobře, když nebude zapomenut.
Petr

> Datum: 09.04.2012 19:02
> Předmět: Re: Bílek
>
Nicméně tu myšlenku s knihou Vám čas od času připomenu.


> Datum: 19.03.2012 11:36
> Předmět: Re: Dobrý den v olomouckém Divadle hudby, dovoluji si otázku:
>
Dobrý den,
pan Bílek sem chodil občas diskutovat na různá společenská témata a také preludovat na naše piáno a sám si produkci nahrával na malý magnetofon s oranžovými knoflíky.
Jeho nahrávky ovšem nemáme.
Osobně jsem jej poznala koncem sedmdesátých let jako klienta sociální péče ONV, kde jsem tenkrát pracovala, a potom ve starožitnostech v Denisově ulici, kde jsem v roce 1981 prodávala. Maloval totiž obrázky holandských krajin a my jsme mu je - jako repliky - prodávali.
Na shledanou,
Libuše Šlezarová

> Datum: 19.03.2012 14:49
> Předmět: Re: Milá paní ředitelko Šlezarová, děkuji,
>
Ne,
měchačky nepomalovávám. Ani te´d ani kdysi...
Ten magnetofon byl v 80. letech populární, kazetový, tuším maďarské výroby, černá krabička s výraznými asi 5 oranžovými obdélníkovými mačkacími knoflíky.Takové komunistické chraplátko.
Ty holandské obrázky byly výborně namalovány ( na nich lodě na moři, krajina s větrnými mlýny apod.), včetně nahnědlých krakel (vlasových prasklin v malbě , které se časem na starých olejomalbách udělají, on je tam mistrně namaloval, aby to vypadalo stař...). Dobře a rychle se prodávaly .
Já víc o panu Bílkovi nevím. Ale měl v 90.letech výstavu v Galerii Skácelík v Denisově ulici...
Na shledanou,
Libuše Šlezarová

> Datum: 19.03.2012 14:54
> Předmět: Re: Milá paní Zapletalová, i za jedinou adresu, boročka sirotného, děkuji.
>
Zjistila jsem od známé, která před 10lety přestala tu správcovou v domě na Komenského 12 dělat:
- p.Bílek bydlel až nahoře ve 4.patře, dvoupokojový byt.
Majitelé domu - tři sourozenci Javůrkovi (Roman a Bronislav žijí v Německu, třetí - p.Smyčková byla majitelkou bufetu v přízemí domu. Teď ho snad provozuje její syn). Žil velice nuzně, vybíral odpadky, tahal vše do bytu a měl tam hrozný nepořádek . Majitelé ho potřebovali vystrnadit, stále zyšovali nájem, až se jím to podařilo. Údajně za směšný peníz nějaké obrazy od něho i koupili a odvezli do Německa.
Pan Bílek byl snad cca od svých 40ti let v invalidním důchodu. Nikdy si o sociální dávky nezažádal i když se mu snažila ta moje známá pomoci - sehnala tiskopisy a pomáhala i vyplňovat.
Skončením správcovství skončil i její přehled o p.Bílkovi.


> Datum: 10.04.2012 11:34
> Předmět: Re: Dobrý den, dovolil jsem si vás po jednom oslovit celou redakci,
>
Vážený pane Lojkásku,
děkuji Vám za zajímavou informaci a podnět. Na návštěvy pana Bílka v naší redakci jsme si s kolegy samozřejmě vzpomněli, bohužel však po nich žádné hmatatelné připomínky v podobě fotografií či jiných dokumentů nezůstaly. Pokud by se nám podařilo na nějaký kontakt nebo informaci narazit, určitě se Vám ozvu.
Přeji Vám pohodově strávený den.
S pozdravem
Mgr. Adam Fritscher
šéfredaktor

> Datum: 10.04.2012 11:59
> Předmět: Re: Dobrý den, dovolil jsem si vás po jednom oslovit celou redakci,
>
Vážený pane Lojkásku,
obávám se, že ony zmíněné návštěvy byly natolik krátké a obsahově banální, že by za žádný větší popis nestály, i kdybych si nějaké detaily pamatoval podrobněji. Přeji Vám hezký den.
S pozdravem
Mgr. Adam Fritscher
šéfredaktor


> Datum: 16.04.2012 16:39
> Předmět: Re: Fwd: Odesílání e-mailu: Registrovane manzelstvi.jpg
>
> Milý pane Lojkásek to jste asi přeslechl já jsem nikdy u pana Bílka v jeho bytě nebyla.E.Ch.

> Datum: 17.04.2012 09:39
> Předmět: Re: Milá paní Chyťová, vzpomínka by měla být hodně důsledný dokument, nikoli
>
Co jsem já znala pana Bílka tak v ulici Denisova bydlel od roku 1993 možná i dříve já mluvím o seznámení s panem Bílkem a tj rok 1993.Bydlel tam až do jeho smrti.Naproti bydlel pan Taichmann- starožitník,který má i poblíž svůj obchod ze starožitnostmi.E.Chyťová

> Datum: 17.04.2012 18:42
> Předmět: Re: Když se člověk na ta okna podívá a porovná jejich rozměry
>
> Zdravím dnes jsem měla hektický den .Zkusím se podívat dovnitř a vetří se .Jestli se něco podaří pošlu.Jsem docela drzá a někdy mi nelze odolat hrála jsem divadlo tak ve mě něco zůstalo udělám to pro pana Bílka a pro Vás,to je co? Jinak jsem potkala starožitníka Rampoucha a už mě viděl na internetu já snad budu díky Vám "slavná".E.Ch.Má obrazy Bílka tak se půjdu na mě podívat jestli některý neznám.


> Datum: 16.04.2012 16:05
> Předmět: Re: MIlá paní Zaoletalová, již 3. den, každé dopoledne, uklízím svůj jednopokojový byt.
>
Na internetu se marně pídím po oné firmě, která snad má sídlo v býv.ateliéru p.Bílka - v ofic. seznamu je to marné.
V přízemí vpravo (v solárním studiu) jsem se nedozvěděla nic, paní nezná kdo sídlí za stále zamčenými dveřmi do dvora.. Nevím zda jsem Vám už posílala i nafocený panel zvonků - jakési "Studio hydromasážní" je snad ono hledané, ovšem nedostupné ... že by šlo o masáže "hydromasážněerotické" ?
Tak ať Vám jde práce od ruky - nejlépe se zpěvem na rtech !!
VZ


> Datum: 18.04.2012 10:04
> Předmět: Re: Když se člověk na ta okna podívá a porovná jejich rozměry
>
Ten obrázek z novin je z posledního bytu na Komenského ul. než p.Bílek odešel do domu s pečovatelskou službou.
Solární studium je na ul. 1.máje , do místnosti se sestupuje asi 4 schody - tam tedy musel bydlet dřív a ve dvoře v 1. patře téhož areálu měl potom ten ateliér .... ?!
VZ

> Datum: 18.04.2012 10:09
> Předmět: Re: A tady jsou okna 4. patro Komenského 12.
>
Hledáte shodu v Geniu Loci? Myslím, že záměrně směřoval ze sklepení k oblakům ... duše má více prostoru ...
VZ


> Datum: 18.04.2012 08:26
> Předmět: Re: Fwd:
>
> >Dobré ránko.Vzpomínání na malíře Františka Bílka.:
Modré plandavé tepláky na nohou bílé dámské jarmilky přes o dvě čísla velké sako přepásaná dámská kabelka a samozřejmě hlava obalená zemovkou z které mu vykukovaly hodně smutné a utrápené oči.Tak za mnou přišel jednou pan Bílek.Již delší dobu měl problém z domácím, tvrdil,že přesto, že jeho bydlení je velmi skromné ,že se tam cítí moc dobře a teď se měl odstěhovat do domova důchodců.Bylo na něm vidět,že mu to vzalo chuť do života.,přichází o tu svoji milovanou svobodu,.kterou měl tak rád a to možná urychlilo jeho konec.Když se přesadí květina do jiného květináče, tak někdy uhyne.To jsem viděla pana Bílka naposledy.Eva Chyťová.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama