Předmět: Re: Zase něco. Ze života: podesáté

7. dubna 2012 v 11:52


Radek Lacina 21.9.2005 16:31 *
2 Sergej: Já jsem si s ním povídal asi půl hodiny a byl velice příjemnej. Přitom jsem ho jen tak mimoděk fotil.


Hana - Sobota, 31 březen 2012 17:54
Dobrý den, nepotěším vás, pana Bílka jsem sice párkrát viděla na městě, ale jinak jsem ho neznala, tak že Vám nemůžu o něm říct nic bližšího, ale přeji hodně štěstí ve Vašem pátrání.
Zvedavy - Sobota, 31 březen 2012 18:18
Možná, že byste, paní Hano, přece jenom mohla: jak na vás působil, i ten váš letmý dojem by mě zajímal.
Hana - Sobota, 31 březen 2012 21:07
Nedělal na mě dojem nuzáka, spíše člověka, který se snažil nějak v této hnusné době slušně vyžít, jen jsem přemýšlela, jestli má také nějakou rodinu, kde asi bydlí a podobně.
Zvedavy - Sobota, 31 březen 2012 22:29
Děkuji. Pomohla jste mi, sice jen o vlásek, ale radostný.

Vlasta - Streda, 04 apríl 2012 08:30
Zdravím,toho pána neznám,ale slyšela jsem o něm.
Bob - Streda, 04 apríl 2012 14:16
Dobrý den, už je půldruhého roku mrtvý. Ale přesto: Co jste o něm slyšela?
Vlasta - Streda, 04 apríl 2012 18:21
Zdravím,jen to
Vlasta - Streda, 04 apríl 2012 18:23
Zdravím,jen to,že opravdu to byla olomoucká postavička,ale nic konkrétního z jeho soukromí....jen to,že žil bohémským životem.Ale to u umělce není nic zvláštního a vzhledem k tomu,že je po smrti,nebudu ho nějak očerňovat.Ale zase taková hrůza to nebyla.Tak Vám asi moc nepomohu.Pracuji v nemocnici,ještě se přeptám olomoučáků a dala bych Vám touto formou vědět.
Bob - Streda, 04 apríl 2012 20:36
To byste, milá paní Vlasto, byla moc hodná, potřebuju každý plk, lidský život jako význam je složen ze zamých maličkostí. Děkuji. A hezkou noc!
Vlasta - Streda, 04 apríl 2012 20:38
Není zač.Dobrou

Vera - Pondelok, 02 apríl 2012 19:49
Dobrý den, mrzí mě to - ale s těmihle informacemi Vám nepomůžu. Denisovou ulicí nechodím téměř vůbec, a kolem Prioru jen vyjímečně. Sem tam někde postřehnu, že někde někdo na něco hraje...jenže takových lidí je tam spousta, takže každému z nich pozornost nevěnuji.
Vera - Pondelok, 02 apríl 2012 19:50
Každopádně přeji hodně štěstí při hledání informací.
Bob - Pondelok, 02 apríl 2012 20:59
Dívejte se, madam, pozorněji, třeba se seznámíte. S ním, panem Bílkem, už ne, je druhý rok mrtvý... Přesto děkuji za laskavost.

Iveta - Pondelok, 02 apríl 2012 07:55
nevím znala jsem kdysi kohosi a říkali mu čmáral nebo patla nevím tak nějak maloval....
Bob - Pondelok, 02 apríl 2012 12:12
Díky. Dívala jste se na ty odkazy? Podobá se ten můj Bílek tomu vašemu patlovi?
Iveta - Pondelok, 02 apríl 2012 13:14
nevím zkuste jinde moc nemám čas na tyto věci...ju některé ženy co rozumí kultuře tad...


> Datum: 06.04.2012 13:12
> Předmět: Re: Bílková Olga, narozena 26. nebo 27. června 1919 v Růžďce u Vsetína,
>
Dobrý den,
dnes jsem vyřizovala tuhle stejnou žádost zaslanou z matriky Magistrátu města Karviné, paní Kateřinou Božíkovou. Určitě Vás bude informovat.
Bohužel mezi pobytovými kartami Fryštátu a Karviné se paní Olga Bílková, nar. 26.6. nebo 27.6. 1919 nenachází. Prověřovala jsem i pobytové karty mužů se jmény Bílek, Bilko...., jestli paní Olga není uvedena jako dcera, ale ani tahle varianta bohužel nebyla úspěšná.
Je nám líto, že Vám nemůžeme dát příznivější odpověď.
S pozdravem Lenka Kubicová - studovna


3 mirek mirek | E-mail | Včera v 21:29 | Reagovat
zdravím,jen něco málo k panu Bílkovi,trochu jsem ho znal,byl výborný fotograf ale hlavně malíř,dělal jsem mu výstavu naivních kreseb dávno předtím než totéž ale hůř začal provozovat pan Vojkůvka,kromě toho dokázal naprosto přesně imitovat holandské mistry,pozoruhodné je že maloval na plech,měl jsem i to potěšení být u něj doma,kde mi ukázal jeho obrazy církevních památek,bohužel město i oficielní spolky malířů ho nepřijali nikdy mezi sebe a on o to ostatně ani nestál,ale mrzí mě že o něm ví jen málo olomoučanů,zasloužil by si určitě připomenutí,pokud by vaše zmíněná kapela byla ochotna zahrát na jeho počest v ponorce,kam rád chodil,určitě by se našlo pár lidí kteří by na něj rádi zavzpomínali,mě nevyjímaje...


> Datum: 04.04.2012 15:22
> Předmět: Re: Cosi mi napadlo.
>
> Vzpomínka na pana Bílka.Jak jsem poznala já pana Bílka svěřoval se mi jenom málo . asi když už toho na něj bylo hodně.Třeba je záhada ta jeho zemovka.Jednou zase přišel za mnou do kanceláře jen tak postával.Já jsem měla nad pracovním stolem takové svoje image /fotkyatd/mimo jiné nádherný plakát Jana Zrzavého.A pan Bílek loudil,že ho chce .měla jserm ještě další stejný plakát tak jsem mu ho dala.On za týden přišel v podobné čepičce a prohlásil"jak se Vám líbím.a já na to" Pane Bílek vy jste podoben pan Zrzavému."?a on se tetelil.Překvapila mne jeho celkem pro mne neznámá fotka,kde je vlastě částečně plešatý.Jak on tvrdil "v té zemovce kterou nosím já nasávám špínu celého světa.A já si myslím,že také rád se předváděl a chtěl být t středem pozornosti.Vžyť by mohl nosil šálu třeba z popelnice.Fak je jeden,že mu ta zemovka nesmírně slušela.a dodala mu charisma.E.Ch.

> Datum: 04.04.2012 16:55
> Předmět: Re: Milá paní Chyťová: pokud se v případě Zahrady rozkoše
>
> Pan Bílek nosil sebou kromě papíru a dalších věcí které posbíral všude po cestě, novinové články a jiné, také malý foťáček. .A rád a neustále fotil, fotil nejen sebe,ale věci které ho cestou ze svého skromného příbytku zaujaly.Kolikrát mě potkal na městě, já jsem spěchala,ale on mě tak mile prosil ,že mě chce fotit,že jsem nemohla jinak.Vzpomínám,si ještě na pana Bílka spojeného s vernisážemi.Co jsem já měla možnost zahlédnout tak on chodil na vernisáže rád,ale vždycky stál bokem nikdy nepil a nic nejedl.Jen tak pozoroval lidi.Zdál se mi takový nesmělý.Ponořený do sebe.E.Ch.

> Datum: 05.04.2012 08:16
> Předmět: Re: Dobrý den, už byste měla být vzhůru, a pokud nejste, přesto tu máte otázku:
>
> Dobré velikonoční ráno milý pane Lojkásek,Vy jste pružný hned z rána.Pokusím se také.K vůli panu Bílkovi a vám jsem dlouho do noci přermýšlela jak dlouho ho znám a co Vám o něm mohu ještě říci.Otázka první.Pana Bílka jsem v roce 1989 znala jenom z doslechu.Pohybovala jsem se hodně mezi malíři a hudebníky co v Olomouci tvořili kulturu.Pana Bílka jsem poznala na některé vernisáži.Znám ho až od roku l993.
Vzpomínání:Když si pročítám názory různých lidí na osobnost pana Bílka překvapuje mě jak každý z těch lidí na něho má jiný pohled.Spousta lidí.ale těch obyčejných se mu smálo Někteří ho měli za podivína.A jak jsem četla i někteří ho měli rádi a chápali ho.Mezi ty chápavé patřili starožitníci a fotografové a jeho kamarádi malíři.Jednou jsem ho zase potkala na té jeho frekventované ulici poblíže jeho příbytku.Já měla dobrou náladu a hladový pohled .šla jsem na oběd a on mě tak nějak rád viděl.Pozvala jsem ho do hodspody .Sedli jsme si .On na hlavě tu svou milovanou zemovku.Byla jsem při penězích, tak jsem ho chtěla pozvat na oběd."pane Bílek dím,nedáte si aspoň polévku,když nechcete hlavní jídlo ? "Nemám hlad"řekl pan Bílek seděl vedle mě a drmolil si ty své filosofické úvahy.Přišla srvírka podívala se na zemovku vedle mne.,protáhla obličej napsala si obědnávku a znechuceným obličejem odkráčela.Já pak jedla oběd a pan Bílek seděl vedle mne a pokračoval ve svých filosofických úvahách..A já jsem něměla pocit ,že mi dělá ostudu já jsem se bavila .,jelikož pan Bílek mi dělal společnost.E.Ch.


> Datum: 05.04.2012 14:49
> Předmět: Re: Inu, třebas časem, milá paní Zapletalová, získáte kohosi
>
Na dodatečně zaslaný inzerát jsem se dívala, jen nevím komu poslat... nemám adresář s vhodnými exponenty.
Mám zkusit poslat do té knihovny? Nevím zda tuto skenovací službu provádějí, ale mohli by, ne ?
Nebo jste mě už předběhl?
Jedna stará paní se u mě občas stavuje když jde do knihovny, zkusím ji zaúkolovat. Kontakt ale na ni také žádný nemám ...
Náděj vložím do oné staré dámy.
Jen malá perlička - vážený pan profesor z FF UP mi svou vzpomínku sdělil - šel na zahájení nějaké výstavy v Muzeu umění - v 1.patře příchozí obřadně vítal pan ředitel Dr. Zatloukal a dole u vchodových dveří stál p.Bílek a všem příchozím říkal : "ani nahoru nechoďte, to není žádné umění co tam teď předváděj" :-).
VZ

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama