Předmět: Re: Zase něco. Ze života: poosmé

29. března 2012 v 6:58
> Datum: 27.03.2012 11:18
> Předmět:
>
Opět jen bleskovka.
Dnes mi jedni staří manželé sdělili, kde měl p.Bílek ateliér (poblíž Dómu sv.Václava - kdesi ve dvoře baráček a tam v 1. poschodí 2 místnosti ) - v polední přestávku tam zkusím zajít, případně nafotit aspoň přístup.
Dále mi onen starší pán řekl, že s ním pracoval v TOSu, kde byl p.Bílek zaměstnán jako uklízeč - odvážel špony od obráběcích strojů ,a jen odpoledne, protože "dopoledne bylo dobré světlo na malování"....
Mají od něho 4 obrázky - 3 kopie hlav dle holandského mistra a jedno jeho vlastní zátiší (roh stolu s mísou pomerančů). Nemají možnost nafotit. Když jsem po nich chtěla kontakt a adresu, najednou se zalekli a že "spěchají" (nedivím se) ...
A že se někdy zase staví....
VZ

> Datum: 27.03.2012 15:22
> Předmět: Re: Re:
>
Moc úspěšná jsem nebyla a do dvora se nedostala (zamčené dveře). Posílám jen foto vstupu.
Ať se daří i p.Tichý!
VZ


> Datum: 28.03.2012 11:00
> Předmět: Re: Aich, aich, milá paní Zapletalová, děkuji za příklad,
>
Tak to nevyšlo - víc nezvládnem, na strojích co máme k dispozici oněch 600 dpi prostě nastavit nejde. Musela bych tu fotku v "G" ukrást a dát ji naskenovat s požadovaným rozlišením jinde.
Co se týče dveří do dvora - do prvních jsem vnikla, v malé předsíňce je vstup do masážního pelechu, ale ty další do dvora žádné sklo nemají a zamykají se (masérka klíče nemá).
Třeba se časem zjeví nějaké "Deus Ex Machine"...
Teď se musím věnovat výstavám.
Přeji pohodu a neumdlévající píli
VZ


23.03. 00:33 artmanager
Odepsat | Historie | Smazat
artmanager
Dobrý den,pana Bílka jsem znala, chodíval na vernisáže a mému manželovi dokonce po zahájení vernisáže když nastala volná zábava zahrál jako svému kolegovi na klavír v galerii Podkova jako výraz toho, že se mu jeho obrazy líbí. Potkávala jsem ho dost často na vernisážích, chodil na ně oblečený úplně stejně, jako běžně po městě - kolem krku míval místo šály zemovku. Byl to hodně svérázný člověk, bydlel v ulici Komenského ve starém domě. Topil si v kamnech a žil hodně skromně a pro jeho domácí podivínsky. Nahrával si vlastní zpěv na kazetový magnetofon (měl hluboký, skoro operní hlas) a pak svoje nahrávky lidem přehrával.Ani nevím, jestli ho potom v podnájmu z tohoto důvodu a z důvodu neplacení nájmu neposlali pryč.
Kdysi jsem ho potkala v zázemí jedné galerie, kde mu občas vystavili obraz a stěžoval si, že už dva dny nic nejedl.
Šla jsem vedle do Billy a koupila mu to, co si přál - 15dkg salámu, 5 rohlíků a jedno pivo. Snědl tohle všechno během několika krátkých minut, tak hladového člověka jsem ještě v životě neviděla.
\na jedné vernisáži v galerii Caesar se přidal k nám, když jsme mluvili s mladým Lucemburčanem a překvapil mě tím, jak dobře uměl německy. Ještě si vzpomínám, že než zemřel, tak hrával na flašinet vedle kostela Panny Marie Sněžné...
To je tak asi ve zkratce, co si o panu Bílkovi vybavím...Přeji hodně úspéchů při sbírání informací a vzpomínek

25.03. 01:11 artmanager
Odepsat | Historie | Smazat
artmanager
Paní Viera Fialová, kdysi mívala galerii Viera hned vedle Billy - dnes má opravnu oděvů a pletařskou dílničku někde kousek u Pottingea, ještě se pokusím zjistit přesnou adresu. Jinak mám dojem, že kdysi vystavoval tako v dnes už zaniklé galerii Jana na Sv. Kopečku (galerista pan Nedělník, dodnes v tomhle domě bydlí)

> Datum: 27.03.2012 20:43
> Předmět: Re: Milá paní Hudečková, jako s oním nickem artmanager na Lidi.cz
>
Dobrý den, pane Lojkásek,
jsem to já, kdo se Vám přihlásil se vzpomínkami na pana Bílka. Potkávala jsem ho jenom občas, ale ohledně jeho psaní bych se mohla někde v galeriích zeptat. Vím, že nám jednou vyprávěl, že se chystá napsat knihu o vlastním životě a dost možná si skládal ty písně, které potom doma nahrával...tohle si opravdu přesně nevzpomínám.
Na vernisážích se setkává hodně lidí navzájem a tyhle informace by byly nepřesné. Je pravda, že pan Bílek byl nepřehlédnutelný - jestli chcete, tak Vám můžu zkopírovat a poslat fotku, na které hraje manželovi na jeho vernisáži v Galerii Podkova, možná ho budu mít vyfoceného ještě někde jinde na vernisážích, když tak pohledám v archivu.
Přeji pěkné dny a napište mi, když nejste z Olomouce tak jakým způsobem jste objevil tohoto nenápadného člověka - malíře, je to zajímavé, určitě by ho Váš zájem potěšil.


> Datum: 28.03.2012 16:22
> Předmět: Re: Milá paní Chyťová:
>
> Bože pane Lojkásek vy jste ale borec umíte ,máte cit líbí se mi jak jste to upravil.Budu se více snažit,abych Vás uspokojila.Zítra zajdu do copy a dle Vašich pokynů vám to pošlu.Udělám si kafe začnu vzpomínat na milého pana Bílka.
> Ne aby jste mne potom kritizoval,že mám pitomé obraty atd.budu vzpomínat a přitom psát.Já nejsem akademik.E.Ch.
> >
> Vzpomínám si na pan Bílka .Pan Bílek jestli si to dovolím tvrdit mě měl rád.Každý týden za mnou chodil na mé pracoviště.Přišel jen tak,někdy měl pod paží nějaký jeho obrázek,který postavil ke zdi a loudil ze mně můj názor na něj.Co jsem měla možnost vidět z jeho prací tak to byly naivní obrazy malované na plechu.Ovšem nebylo jich moc 4 obrazy max.Chtěla jsem se podívat k němu domů,aby mi ukázal další svoje věci.ale marně.Výmluva,že tam má veliký bordel.Neměl rád malíře Libora Vojkůvku tvrdil,že je to mazal a že ho Vojkůvka kopíruje.Vždycky se strašně rozhněval.Jinak já jsem si na tu jeho image zvikla .když z té jeho unavené zemovky vykukovaly ty jeho krásně smutné a inteligentní oči.Co mě na něm fascinovalo to byly jeho ruce..o proti jeho nahastrošené image měl ruce něžné a mladé.Lidé mi říkali,že jemu je tak 8O let ale já jsem tvrdila vždy "sundejte mu to oblečení dejte mu oblek a uvidíte jaký to je fešák."
> pokračování za chvilku.drahoušku

> Datum: 28.03.2012 16:56
> Předmět: Re: Milá paní Chyťová:
>
> pan Bílek když piišel za mnou na pracoviště tak vrátná ho už znala,že za mnou chodí,a vždycky měla komentář."Paní Evo já se Vám divím.že ho vůbec za vama mám posílat ,to je hrůza ten vypadá .co s ním máte? A já jsem si v duchu říkala to ti říct babo a ví vše.Jednou se mi chtěl pochlubit a přitáhl 3 klávesové nástroje.Rozbalil je a začal hrát.Chtěl mi ukázat,že je dobrý hudebník.A já mu říkám" pane Bílek jste dobrý ale nechcete raději začít znovu malovat? "a on na to ",NE Já jsem skončil!.Já jsem dobrý muzikant.A já jsem mu řekla dobrá začala jsem zpívat árie a on se přidal .A byla to opravdu zvláštní kombinace nás dvou.Fakt je jeden,že on si nás natáčel na kazaeťák,který mě také sebou.a kde to skončilo nevím.Měla jsem tenkrát nápad,aby mi nějakou kazetu té naší improvizace dal.ale co už ted .V instiituci kde se to odehrálo bylo ještě tvořivé a chápavé klima E.Ch.

> Datum: 28.03.2012 17:11
> Předmět: Re: Milá paní Chyťová:
>
> Pan Bílek byl také jako každý umělec trochu ješitný a měl rád kolem svého já rozruch.Několikrát mi přinesl ukázat kde všude se o něm píše v novinách.Hrozně rád se nechával fotit od různých fotografů,a fotografové ho také rádi fotili a také se fotil sám.Jedou mi přnesl ukázat na oxeroxovaném papíru A4 fotku sebe kde se vyfotil jako Hitler.Perfekně se sám namaskoval.nebo jindy zase sebe vyfotil nahého jak stoji na záchodové míse a přes pohlaví měl vycpaného ptáka s roztaženými křídly.Jindy mi donesl zase A4 xerox kde se vyfotil v klobouku a daroval mi ji i s podpisem na památku..To byl poslední pozdrav pro mě od něho pak už jsem ho nikdy neviděla.E-Ch.

> Datum: 28.03.2012 17:48
> Předmět: Re: Milá paní Chyťová: KDE MÁTE TEN POSLEDNÍ XEROX S KLOBOUKEM???
>
> Mam ho doma a zítra ho v copy naskenujou a pošlu vám ho.Eva


> Datum: 28.03.2012 19:10
> Předmět: Re: Nepřejte si mě, jestli vás ještě jednou nachytám, že máte
>
> Ta jeho zemovka v tom výřezu je vlastě elegantní on chtěl být vedle mne fešák.Eva

> Datum: 28.03.2012 19:41
> Předmět: Re: Zkuste se mi rozepsat o té jeho fotce jako Hitlera.
>
> Pan Bílek přišel za mnou a byl v takovém podrážděném.stavu.Já jsem na něho neměla čas.ale když jsem ho viděla.tak jsem s ním na chvilku zapadla do kanceláře. Abych ho vyslechla. Bylo mě ho nějak v ten okamžik líto.On spustil to svoje oslovení _Poslóchéte "Něco Vám nesu ukázat.", Vytáhl zase ty jeho xeroxované A4 a na jednom tom papíru byl vyobrazen a naaranžován jako Hitler. Já na to"pane Bílek ".Proč zrovna Hitler pane Bílek?"" Já jsem chtěl .ukázat jak se umím proměnit.Nadával na zkažený svět a jen bůh je spravedlivý a že bude konec světa.Škoda,že jsem ho o jednu A4 toho Hitlera nepřipravila,bylo by to zajímavé srovnání. E.Ch.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama