Předmět: Re: Zase něco. Ze života: podeváté

30. března 2012 v 14:04
> Datum: 30.03.2012 10:48
> Předmět:
>
Zdravím aktivního aktivistu,
přikládám další střípek do mozaiky - další manželé-návštěvníci mi donesli kopii fotku A3, kterou jim p.Bílek kdysi dal - je v pravém dolním rohu signovaná: BÍLEK 8.2.2005, OLOMOUC.
P.Kolář dosud nepřišel, myslím že bude referovat případně na naší vernisáži v úterý 3.4.
Příjemněpracovno o víkendu přeje
VZ


> Datum: 19.03.2012 17:37
> Předmět: Re: Dobrý den pane Koláři, konečně jsem vás našel, tedy získal na vás mail,
>
Jste dobrý prorok. Vzpomněl jsem si, že se o Frantška Bílka kdysi zajímal Bohuslav František Červinka, zakládající člen LKO, který nedávno zemřel. Pátral po Bílkově identitě a materiály poskytl Židovské obci v Olomouci. V jejich časopise o malíři vyšel poměrně rozsáhlý text.
Infomace Vám může podat PhDr. Tomáš Hrbek (působil na Univerzitě, je čelým funkcionářem v Židovské iobci Olomouc a redaktorem jejich časopisu.
Víc už asi z paměti nevydoluji. Bohumír Kolář
PhDr. Tomáš Hrbek je momentálně na zájezdu v Izraeli.

> Datum: 29.03.2012 15:52
> Předmět: RE: Dobrý den pane doktore Hrbku, kontakt na vás mi poradil
>
Vážený pane Lokásku,
jde o omyl. Več zmíněném časopise jsem uveřejnil člínek na podkladu textu pana Červinky o Leopoldu Čudovi, který si říkal Donát Izrael. O Františku Bílkovi jsem nepsal, ani žádný článek o něm nezveřejnil.
Oba byli svéráznými postavami Olomouce a upozorňovali na sebe už svým vzezřením, proto asi došlo k záměně.
Srdečně zdraví
Tomáš Hrbek


> Datum: 20.03.2012 14:00
> Předmět: RE: Dobrý den, pane místořediteli Koudelo, mám prosbu:
>
Dobrý den, pane Lojkásku,
vyhledal jsem pro Vás archiválie týkající se pana Františka Bílka - jedná se zejména o policejní přihlášky pobytu jeho osoby i jeho matky Olgy Bílkové z let 1942-1945, z nichž lze vysledovat rodinné vztahy a pobyt rodiny Bílkovy v Olomouci v uvedeném období (mj. od srpna 1945 skutečně bydleli na adrese Komenského 12). Obdobné informace potvrzuje rovněž nalezený bytový list z r. 1945, obsahující nejen přesnou lokalizaci bytu v uvedeném domě a jeho popis, ale i jména jeho nájemníků, příslušníků rodiny F. Bílka.
Dále se mi podařilo vyhledat třídní výkazy F. Bílka z let 1947-1955 (v letech 1947-1953 navštěvoval národní (později tzv. jednotnou a 2. jedenáctiletou střední) školu v Olomouci, Starých Hodolanech, školní docházku pak dokončil v letech 1953-1955 na 1. jedenáctileté střední škole v Olomouci, tř. Jiřího z Poděbrad (z této školy odešel po absolvování 7. postupného ročníku v r. 1955). Všechny uvedené archiválie jsem pro Vás odložil, takže si je při Vaší návštěvě v archivu u mě můžete prostudovat, případně i nafotit.
Údaje o dalším vzdělávání (vyučení) F. Bílka se mi bohužel v našich archivních fondech nepodařilo dohledat (mohl navštěvovat i nějaké učiliště mimo Olomouc). Pokud jde o vojenský spis F. Bílka, musíte se obrátit na Správní archiv Armády České republiky v Olomouci (sídlí na náměstí Republiky naproti Vlastivědnému muzeu). Obávám se ale, že Vám k němu z důvodů ochrany osobních údajů neumožní přístup (ani já nemám žádnou možnost se, vyjma vlastního vojenského spisu, k podobným materiálům dostat). Nicméně můžete to zkusit, možná že Vám v tomto případě vyjdou naši vojenští kolegové vstříc.
S pozdravem a přáním úspěchů ve Vaší práci
Miroslav Koudela> Datum: 21.03.2012 11:24
> Předmět: RE: ***SPAM***Dobrý den pane inženýre Sklenovský, řediteli vojenského správního archivu,
>
Dobrý den,
k osobě pana Bílka sděluji, že byl nevoják o čemž rozhodladne 11.4.1961 komise Okresní vojenské správy Olomouc.
Pravděpodobně nejste sám, kdo informace k panu Bílkovi hledá.http://forum.lide.cz/forum.fcgi?akce=forum_data&forum_ID=2504
Pokud (polesovicka.zare) nejste Vy pane Lojkásku.
Další zmínky:
http://osobnosti-moravy.eu/osobnosti/default/DataGrid-page?DataGrid-page=9&id=noSZ4diG0Vw3Bf6zgOR4e1AFuThoPuQk%2BCSjuD%2BDbHQ%3D&order=3&asc=0#
http://www.antikpraha.cz/index.php?idAktualni=8&idInzerat=7795
S pozdravem Sklenovský

http://osobnosti-moravy.eu/osobnosti/default/DataGrid-page?DataGrid-page=9&id=noSZ4diG0Vw3Bf6zgOR4e1AFuThoPuQk%2BCSjuD%2BDbHQ%3D&order=3&asc=0#
František Bílek *4. 10. 1940
Místo narození: Olomouc
Místa pobytu: Olomouc, Ostrava, Praha
Obory působení: hudebník, malíř, výtvarník
Anotace:
Malíř samouk, maluje obrazy na pozinkovaný plech. Není jen naivní malíř, ale také kopista. Od mládí je fascinován starými mistry a dříve než začal malovat, chodil mistry do galerií a kostelů studovat. Malovat začal asi ve 23 letech. Pracoval jako dělník, nyní v invalidním důchodu. Do obrazů skrývá své myšlenky, vychází z Bible. Kromě toho experimentuje též v oblasti akustického umění. Vystavoval v galerii Jana na Sv. Kopečku, v Ostravě, v prosinci 94 v Praze.
Zdroj:
Kolář, B.: Několik otázek Františku Bílkovi.Hanácké noviny, 10.5.1994, S.3.;
Fotky:> Datum: 22.03.2012 08:05
> Předmět: Re: Milá paní Chyťová, mne nemusíte budit, já už se rozepisuji od 5,
>
> Teď piju kafe a mám před sebou společnou fotku pana Bílka.Vidím jeho inteligentní oči plné smutku.Když jsme se spolu fotili a on si moc přál se mnou fotku, tak jsem ho jemně rozdováděla.A v něm se probudilo mužství,které bylo pod zermovkou skryto.E.Ch.

> Datum: 22.03.2012 08:05
> Předmět: Re: Milá paní Chyťová, mne nemusíte budit, já už se rozepisuji od 5,
>
Pozor doufám.že mne chápete jak jsem to s tím mužství myslela..Pan Bílek byl pan Bílek .Já to na rozdíl od ostatních cítila.E.Ch.A jinak společné foto s Bílkem na CD nebo v počítači nermám to má fotograf , který nás fotil.Já mám pouze fotku .

> Datum: 22.03.2012 09:03
> Předmět: Re: Milá paní Chyťová, to jste se ještě před chvíli holedbala,
>
> Upřímně? o nic jiného se nesnažím.Teď zrovna peru prádlo ale všichni teoretici umění a lidi kolem něho ho odsuzovali nebo měli rádi.On mě měl trochu rád ,protože za mnou chodil každý týden .A vykal mi a říkal "Poslóchéte"a já poslouchala.A on si mě postěžoval jak je ten svět zlý jaké má utrpení v životě jak nemá rád Libora Vojkůvku malíře ,že ho kopíruje,což je nesmysl a já ho poslóchala.atd.E. P.S.A byl veliký kamarád Vaška Stratila -malíře nafotili spolu nějaké extravagantní fotky.A něco by Vám mohl říci galerista Jiří Skácelík.

> Datum: 22.03.2012 11:46
> Předmět: Re: Milá paní Chyťová, mám dojem, že jsem vyrobil první naše společné
>
> To není problém.Fotograf je MgA Pavel Rozsíval.A on fotil pana Bílka pro své umělecké záměry a já u toho byla přítomna.pana Bílka jsem k tomu portrétu přemluvila.On ale chtěl také foto se mnou.Původně jsme chtěli fotografii jeho portrétu a se mnou fotit v jeho domácím prostředí,ale on to odmítal nedal se prostě přemluvit,důvod ,že tam má binec .
> E.Ch.

> Datum: 22.03.2012 11:48
> Předmět: Re: Milá paní Chyťová, mám dojem, že jsem vyrobil první naše společné
>
A ještě kde se naše společné foto fotilo.Nakonec vzniklo v atriu VMO.E.Ch.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Marcela Nedělníková Marcela Nedělníková | E-mail | 13. listopadu 2012 v 16:18 | Reagovat

Vážený pane,
navštívila jsem galerii Anděl, promluvili jsme pár slov s paní majitelkou a přišla řeč také na Františka Bílka, zda ještě žije... A tak jsem dostala na vás kontakt, pár zážitků s ním mám. Navštěvoval totiž knihovnu, kde jsem kdysi pracovala.
Marcel Nedělníková

2 edamaznakcempirek edamaznakcempirek | 18. ledna 2013 v 14:45 | Reagovat

Už jsem vám poslal mail, nechal vzkaz v dotyčné olomoucké galerii, zdravím vás, milá paní Nedělníková, zdravím vás.

3 Hana Honová Hana Honová | E-mail | 18. února 2014 v 17:18 | Reagovat

Dobrý den, náhodou jsem si přečetla vaše informace o panu Bílkovi. Můj příbuzný s ním chodil do školy a potom s ním i pracoval, určitě by vám mohl dát nějaké informace o jeho životě. Pokud máte zájem, ozvěte se na můj mail. Zdraví H. Honová

4 edamaznakcempirek edamaznakcempirek | 6. dubna 2014 v 14:07 | Reagovat

[3]: Již jsem vám odpověděl mailem, paní Honová. A děkuji.

5 CaseyNaM CaseyNaM | E-mail | Web | 24. září 2017 v 10:14 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>Show more!</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama