"Moje země"

20. března 2012 v 10:26


Ta je ve mně.

Aniž třeba světadíl, jak by ihned, naopak, rozeřvaně mínil nějaký zdejší zpěvák popu, například.

Oproti němu, se zcela jinou zemí uvnitř, nejsem kýč.

Moje země uvnitř nijak zvlášť zajímavá není, proto ani občasné návštěvníky nemívá - k čemu by jim taky bylo zjištění, že třeba poslední týden je základním zájmem jejího jediného obyvatele nějak rozumně vyřešit či stanovit vysoce pravděpodobných důvodností okolností stavu navázání vztahu mezi filmovou herečkou Meg Ryan a olomouckým naivistickým malířem a fotografem, a celoměstsky známou bizarní figurkou.

Jmenoval se František Bílek a ke všemu před dvěma roky zemřel - takže se ho není ani jak zeptat, a nebylo by zřejmě snadné i kdyby nakrásně ještě žil.

Moje země uvnitř nemá s jinými podobnými zeměmi žádné spojení, nebo v případě Bílkově o něm ještě nevím, obdobně jsem obdobně rozpačitý i při rozmýšlení perspektivy možnosti mého vztahu s Meg Ryan.

Některá spojení prostě není možno navázat, třebaže dotyčné dvě stanice neoddělují velehory, lány moří, nekonečna vesmírů, v čase vzniku jakékoli myšlenky býváváme nekonečně blízce přítomni.

Za necelé čtyři týdny, 12. dubna, si ověřím možnost spojení, či průniku, astrálem s použitím bílé niti, stručný popis tohoto pokusu jsem již v kterémsi minulém blogu předložil.

Vymyslet však nápad funkčního spojení mezi kontinenty Meg Ryan a Františka Bílka jeví se prozatím nad mé síly, s nichž tou základní je cosi jako energie představivosti, která je současně základním pohonem mé země uvnitř, pokud se s ní občas kamsi vydám na cestu.

Při takovýchto cestách světem, kdy mi to požbluňkává v žaludku, mívávám pocit, že moje země uvnitř nemá celistvě pevný tvar, nýbrž že je čímsi jako archipelagem, popřípadě souhvězdím.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jan Stanislav Jan Stanislav | Web | 20. března 2012 v 10:45 | Reagovat

trosku zmatene jako zeme byvaji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama